Nezaradené

Ako na hodinkách Apple Watch sledovať teplotu tela

Modely Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra môžu zaznamenávať údaje o teplote Vášho tela, keď spíte, aby Vám poskytli „informácie o Vašej celkovej pohode“, tvrdí Apple.

Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra majú dve teplotné senzory. Jeden na zadnej strane pri pokožke a druhý je tesne pod displejom. Apple to navrhol týmto spôsobom, aby zlepšil presnosť merania znížením zaujatosti teplôt z vonkajšieho prostredia.

Ak nosíte hodinky Apple Watch počas spánku, tak tieto senzory dokážu zmerať každých päť sekúnd teplotu Vášho zápästia, ktorá sa môže každú noc prirodzene meniť. Pokročilé algoritmy potom použijú tieto údaje na poskytnutie súhrnu za každú noc.

Tieto merania potom možno porovnať s Vašou stanovenou základnou teplotou a použiť ich na to, aby ste získali prehľad o svojom zdravotnom stave počas choroby. Poprípade ak používate sledovanie cyklu, môžu poskytnúť spätné odhady ovulácie a zlepšiť predpovede menštruácie.

Na možnosť sledovania teploty zápästia potrebujete

– Mať aspoň 14 rokov.
– Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Ultra.
– Nastavenie režimu spánku s povolenou funkciou sledovania spánku.
– Povolené aspoň 4 hodiny merania počas aspoň 5 nocí.

Zobrazenie nameraných údajov

– Na iPhone si otvorte aplikáciu Zdravie.
– Kliknite na Zdravotné dáta.
– Kliknite na Telesné miery a následne na Teplota na zápästí.

Ak sa Vám zobrazí nutnosť namerania viac údajov tak hodinky budete musiet počas noci nosiť viac dní. Požadovaný počet nocí sa Vám zobrazí pod tabuľkou.

Ako vypnúť sledovanie teploty zápästia

– Na iPhone si otvorte aplikáciu Apple Watch.
– Kliknite na Súkromie.
– Prepinte vypínač pri položke Teplota zápästia.

Apple varuje, že funkcia snímania teploty nie je zdravotníckym zariadením a nie je určená na žiadne lekárske účely. Majte tiež na pamäti, že údaje o teplote získané vašimi Apple Watch môžu byť ovplyvnené aj určitými fyziologickými faktormi, životným štýlom a environmentálnymi faktormi.Zdroj: macrumorsZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase