Nezaradené

Ako nájsť stratený iPhone alebo ako postupovať pri ukradnutom iPhone

Pomocou funkcie Nájsť si ochránite svoje dáta v prípade, že svoj iPhone, iPad alebo iPod touch stratili či máte podozrenie, že Vám ho niekto ukradol.

Vyhľadajte zariadenie na mape

Ak chcete zariadenie nájsť tak sa prihláste na tejto stránke. Môžete tiež použiť aplikáciu Nájsť na Vašom inom zariadení.
Ak sa Vaše zariadenie v zozname nenachádza tak funkcia Nájsť bola vypnutá.

Označte zariadenie ako stratené

Pokiaľ svoje zariadenie označíte ako stratené tak sa na diľku zamkne pomocou kódu, a tým svoje informácie v ňom zabezpečíte. V takto označenom zariadení sa deaktivuje služba ApplePay. Na stratenom zariadení máte možnosť zobraziť vlastnú správu napríklad s Vašimi kontaktnými údajmi.

Nahláste stratené zariadenie polícii

Polícia od Vás môže vyžadovať sériové číslo zariadenia.

Nahláste krádež alebo stratu zariadenia

Ak máte svoj stratený iPhone krytý programom AppleCare+ so zárukou v prípade krádeže alebo straty tak podajte žiadosť o výmenu iPhonu.

Vymažte svoje zariadenie na diaľku

Ak na diaľku vymažete zariadenie, v ktorom je nainštalovaný iOS 15 alebo iPad OS 15 alebo novší, tak ho stále máte možnosť lokalizovať pomocou aplikácie Nájsť alebo v ňom prehrať zvuk. V inom prípade zariadenie alebo prehrať zvuk na danom zariadení nebude po jeho vymazaní možné.

Ak máte program AppleCare+ s krytím krádeže a straty, iPhone nevymazávajte, kým vaša žiadosť nebude schválená.

Kontaktujte svojho mobilného operátora

Ak ste stratili alebo Vám ukradli zariadenie s mobilným pripojením, nahláste jeho stratu mobilnému operátorovi. Požiadajte ho aby deaktivoval Váš účet a tým zabránil telefonovaniu, odosielaniu SMS alebo využívaniu mobilných dát.

Odstráňte stratené zariedenie zo svojho Apple ID účtu

Ak máte program AppleCare+ s krytím krádeže a straty, neodstraňujte si stratený iPhone z účtu, kým vaša žiadosť nebude schválená.Zdroj: support.appleZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase