Nezaradené

Ako stíšiť alebo vypnúť notifikácie na hodinkách Apple Watch

Jednou z mnoha perfektných funkcií hodiniek Apple Watch je ich shopnosť zostať v spojení s Vašimi notifikáciami alebo upozorneniami aj bez toho, aby ste museli mať iPhone stále v ruke alebo vo vrecku.

Ak je Váš iPhone odomknutý tak budete upozornenia dostávať na iPhone. Nie na hodinkách Apple Watch. Pokiaľ ale máte iPhone zamknutý alebo uspatý tak na hodinkách Apple Watch upozornenia dostávať budete. Samozrejme pokiaľ hodinky nemáte uzamknuté Vašim prístupovým kódom.

S hodinkami Apple Watch máte všetky svoje upozornenia stále po ruke. Čo ale robiť v prípade, že si neprajete aby Vám stále chodili upozornenia z rôznych aplikácií? Povieme Vám jednoduchý spôsob ako si prispôsobiť prijímanie upozornení priamo na hodinkách Apple Watch.

Môžete si vybrať či si prajete upozornenia pridať do Súhrnu upozornení na svojom iPhone. Môžete ich stlmiť na hodinu alebo aj na zvyšok dňa. Alebo máte možnosť ich tiež úplne vypnúť pre konkrétnu aplikáciu.

Zdvihnutím zápästia hodinky prebudíte a potiahnutím prsta nadol z hornej časti obrazovky zobrazíte Centrum upozornení. Potiahnite prstom doľava. Po upozornení a následne kliknite na tlačidlo Viac (tri bodky).

V závislosti od aplikácie sa Vám zobrazia všetky alebo niektoré z nasledujúcich možností:
Stlmiť na 1 hod., stlmiť na dnes, pridať do súhrnu, vypnúť časovú citlivosť, vypnúť.

Ak by ste chceli vrátiť alebo zmeniť nastavenia  upozornení Apple Watch pre konkrétne aplikácie, tak si otvorte na svojom iPhone aplikáciu Watch a potom kliknite na kartu Moje hodinky. Kliknite na Upozornenia a zobrazí sa Vám zoznam aplikácií, v ktorých si môžete upravovať ich individuálne nastavenia upozornení.

Zdroj: macrumorsZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase