Nezaradené

Ako vymazať iPhone pred predajom alebo darovaním

Ak vymažete dáta z iPhonu tak už nebudú dostupné prostredníctom užívateľského rozhrania, no nebudú vymazané z úložiska iPhonu. Pokiaľ si však prajete úplne odstrániť dáta z iPhonu teda aj z jeho úložiska tak vymažte jeho celý obsah. Pred vymazaním je potrebné vytvoriť si kompletnú zálohu iPhonu.

IPhone máte možnosť vymazať v Nastaveniach  alebo prostredníctvom počítača.

Vymazanie celého obsahu a nastavení z iPhonu

1. Otvorte si Nastavenia > Všeobecné > Prenos alebo resetovanie iPhonu.
– Ak si prajete vymazať svoj iPhone, pretože ho meníte za iný, tak môžete využiť dodatočné voľné úložisko na iCloude na presunutie aplikácié a dát do nového iPhonu. Kliknite na Začať, následne postupujte podľa pokynov na obrazovke a potom sa vráťte naspäť do aplikácie Nastavenia > Všeobecné > Prenos alebo resetovanie iPhonu.

2. Kliknite na vymazať celý obsah a nastavenia.
– Po reštartovaní iPhonu, z ktorého ste vymazali celý obsah a nastavenia, budete mať možnosť nastaviť tento iPhone ako nový alebo ho obnoviť zo zálohy.

Vymazanie celého obsahu a nastavení z iPhonu pomocou počítača

Prostredníctvom Macu alebo iného počítača s Windowsom môžete z iPhonu vymazať všetky dáta a nastavenia rovnako tak obnoviť jeho výrobné nastavenia a nainštalovať najnovšiu verziu systému iOS. Ak na iPhone napríklad nemôžete otvoriť Nastavenia, tak môžete prostredníctvom postupu nižšie obnoviť výrobné nastavenia iPhonu.

Pred vymazaním iPhonu ho tiež budete môcť zálohovať. Ak vytvoríte zálohu, dáta a nastavenia z pôvodného iPhonu budete mať možnosť obnoviť ich na novom zariadení.

1. Pripojte iPhone k počítaču pomocou kábla.

2. Vykonajte jeden z krokov:
– Na Macu si na bočnom panely Findera kliknite na iPhone > Všeobecné > Obnoviť iPhone. (musíte mať MacOS 10.15 alebo novší, v inom prípade môžete iPhone obnoviť pomocou iTunes)
– Na Windowse si nainštalujte najnovšiu verziu iTunes > kliknite na tlačidlo iPhone > Zhrnutie > Obnoviť iPhone.

3. Postupujte podľa pokynov na obrazovke.Zdroj: support.appleZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase