Nezaradené

Apple zvažoval odstránenie slotu pre SIM kartu z niektorých modelov iPhone 14

iphone sim karta

Podľa Marka Gurmana z Bloombergu Apple interne prediskutoval myšlienku uvedenia niektorých modelov iPhone bez slotu na SIM kartu do budúceho roka. Vo svojom najnovšom bulletine Power On Gurman uviedol, že tento krok bude súčasťou úsilia spoločnosti Apple smerom k eSIM.

Gurman povedal, že slot na SIM kartu by mohol byť odstránený na niektorých modeloch iPhone 14, čo by mal Apple oznámiť už tento týždeň, hoci povedal, že existuje možnosť, že k zmene dôjde až pri iPhone 15 budúci rok. O prípadnom odstránení slotu pre SIM kartu sa už niekoľkokrát hovorilo.

 

zdroj: macrumors

„Apple dá tentoraz eSIM väčší impulz, pričom operátori sa pripravujú nasmerovať používateľov k digitálnym, vstavaným SIM kartám namiesto fyzických,“ napísal Gurman vo svojom bulletine. „V skutočnosti spoločnosť Apple uvažovala o úplnom odstránení slotu pre fyzickú SIM kartu pre niektoré modely začiatkom tohto alebo budúceho roka.“

eSIM je digitálna SIM karta, ktorá umožňuje používateľom aktivovať mobilný program bez toho, aby museli použiť fyzickú nano-SIM kartu. Dostupnosť eSIM sa rýchlo rozširuje, ale táto technológia stále nie je dostupná vo všetkých krajinách, takže niektoré modely iPhone so slotom na SIM kartu môžu zostať dostupné počas prechodu aspoň niekoľko rokov.

Modely iPhone 13 predávané v obchodoch Apple Stores a na Apple.com už nemajú v balení nano-SIM kartu, pričom používatelia si zvyčajne môžu aktivovať mobilný program prostredníctvom eSIM zapnutím iPhonu, pripojením k sieti Wi-Fi a nasledujúcim postupom. pokyny na obrazovke. Modely iPhone 13 tiež podporujú viacero profilov eSIM, čo používateľom umožňuje digitálne predplatiť niekoľko mobilných programov a prepínať medzi nimi, čo je užitočné pri cestovaní.

Odstránenie slotu pre SIM kartu by mohlo prispieť k ďalšiemu zlepšeniu odolnosti iPhonu voči vode a možno aj k uvoľneniu malého množstva miesta vo vnútri zariadenia.

Očakáva sa, že Apple oznámi zostavu iPhone 14 počas špeciálnej akcie v divadle Steva Jobsa v stredu. Medzi ďalšie produkty, o ktorých sa očakáva, že budú oznámené, patria modely Apple Watch Series 8, nové Apple Watch SE, Apple Watch Pro a nové AirPods Pro.

zdroj: Macrumors

 

Black
Salmon
Sky-Blue
White
 €
Vyberte súbor Drag file/directory here

Kryt s fotkou v rámčeku pre iPhone 14

14.99 
Na sklade

Zľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase