1. Kliknite na tab “Albumy” a potom kliknite na “Zobraziť všetko”.

2. Klepnite na Upraviť a môžete vykonať nasledovné:

 • Premenovanie: Kliknite na názov albumu a zadajte svoj názov.
 • Preusporiadanie: Podržte prst na miniatúre albumu a potiahnite ju na nové miesto.
 • Vymazanie: Klepnite na červenú ikonku s bielou čiarkou .

3. Klepnite na Hotovo.

 


 1. Otvorte si aplikáciu poznámky a vytvorte novú.
 2. Kliknite na ikonu  a potom na položku Skenovať dokumenty.
 3. Umiestnite dokument tak aby bol v zábere kamery.
 4. Ak máte zapnutý automatický režim, dokument sa automaticky naskenuje. Ak chcete dokument naskenovať ručne, kliknite na ikonu  alebo stlačte jedno z tlačidiel hlasitosti.
 5. Potiahnite rohy dokumentu tak, aby správne sedeli, a kliknite na položku Ponechať sken.
 6. Teraz môžete do dokumentu pridať ďalšie skeny alebo skončiť klepnutím na položku Uložiť.

zdroj: Apple

 

 

 


Prídete domov, poriadne si umyjete ruky a chytíte telefón, ktorý nie je dezinfikovaný. Ste tam, kde ste boli pred umývaním rúk. Pri čistení telefónu sa musíte vyhnúť nebezpečným chemikáliám, preto vyberajte opatrne. Dezinfekčné obrúsky by mali túto úlohu splniť najlepšie.

Štúdie zistili, že nový koronavírus, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie známe ako COVID-19, môže na niektorých povrchoch, vrátane Vášho telefónu, prežiť až deväť dní. S týmto zariadením neustále manipulujete a prikladáte ho k tvári, čo znamená, že akékoľvek vírusy alebo baktérie, ktoré sa dostanú na Váš telefón alebo kryt telefónu, sa môžu ľahko preniesť na Vašu pokožku.

Najbezpečnejšou metódou je použiť na čistenie obrazovky dezinfekčné obrúsky, ktoré obsahujú 70% izopropylalkoholu. Ak máte na telefóne nalepené ochranné sklo, môžete použiť aj iný spôsob čistenia. V prípade, že si telefón chránite aj krytom, vyumývajte ho mydlom pod tečúcou vodou aspoň 1 minútu raz denne.


V prípade, že je Váš iPhone zamknutý a dostanete notifikáciu, môže Vás na to upozorniť bliknutím blesku na iPhone. Táto funkcionalita môže byť nápomocná, ak nechcete, aby Vám uniklo nejaké hlásenie, keď je zariadenie zamknuté a v tichom režime.

Ako zapnúť upozorňovanie bleskom

 1. Prejdite na Nastavenia > Prístupnosť a vyberte Zvuk a obraz.
 2. Zapnite Upozorňovať bleskom.
 3. Ak chcete dostávať upozorňovanie bleskom len v prípade, že je iPhone v tichom režime, zapnite funkciu Blikať v tichom režime.

Káble na nabíjanie používame denno-denne. Niekomu vydrží kábel dva mesiace, inému až kým si nekúpi nový iPhone. Čím to je? Áno je to len a len naša chyba. Len sa zamyslíme. Používali sme kábel tak aby sa nezničil? Ak sa zničil tak určite nie.

Povedzme si niečo o tom, prečo by sme si mali kupovať originálne káble. Je to hlavne tým, že neoriginálne káble ničia naše zariadenie. Potvrdí to každý skúsený servisný technik. Najprv sa pokazí nabíjací konektor, potom baterka a nakoniec odíde aj iPhone. Je mnoho prípadov kedy iPhone vybuchol, baterka napučala alebo v iPhone nastal skrat. Toto všetko spôsobujú neoriginálne káble. Apple využíva technológie, ktoré používajú vo svojich  lightning kábloch. Predsa len ich nemôžu nahradiť káble predávané za 1$. Položte otázku. Kúpili by ste si chlieb za 10 centov? Nebolo by vám to nejaké divné? Nepripadal by vám ten chlieb pokazený? Asi áno však? Rovnako je to aj s káblami.

Ako zistiť že kábel je neoriginálny?

Jednoducho. Porovnajte ho do najmenších detailov so svojím starým káblom. Apple všetky svoje produkty vyrába s dôrazom na detail. Ak sa Vám už pri prvom pohľade niečo nezdá, zrejme ste si kúpili neoriginálny kábel.

Pohľad z technického hľadiska, prečo si radšej kúpiť originál.

Neoriginálne káble ničia čip U2 na základnej doske, ktorý môže spôsobiť to, že sa iPhone už nezapne. U2 IC čip reguluje nabíjanie batérie a taktiež reaguje na tlačidlá Sleep Butoon. Taktiež riadi aj niektoré funkcie Lightning konektora. Pri poškodení U2 čipu sa môže stať že odíde úplne alebo nedokáže určiť správne nabíjanie iPhonu. Originálne nabíjačky od Apple dokážu správne regulovať nabíjanie, čo v konečnom dôsledku chráni iPhone pred poškodením. Neoriginálne káble túto funkciu nemajú.