Nezaradené

Čo všetko dokáže Dynamic Island na Vašom iPhone 14 Pro

Čo je Dynamic Island a ako funguje?

Táto vychytávka, ktorá bola predstavená s uvedením iPhonom 14 Pro a 14 Pro Max na trh slúži ako miesto, ktoré sa svojim tvarom prispôsobuje pre rôzne typy upozornení a slúži ako informčné centrum aplikácií, ktoré práve používate.

Zoznam toho, čo dokáže Dynamic Island zobrazovať z hľadiska výstupov a upozornení

– Potvrdenie transakcií Apple Pay.
– Indikátor súkromia keď sa používa kamera alebo mikrofón.
– Prenos súborov cez AirDrop.
– Stav pripojenia AirPods a výdrž batérie.
– Upozornenie na slabú batériu.
– Zapnutie alebo vypnutie tichého režimu.
– Odomykanie Face ID.
– Odblokovanie Apple Watch.
– NFC interakcia.
– AirPlay pripojenia.
– Režim lietadla.
– Upozornenia SIM karty.
– Upozornenia Find My.
– Pripojené príslušenstvá.

Zoznam toho, čo dokáže Dynamic Island zobrazovať z hľadiska aktivít na pozadí

– Trasy v mapách.
– Prichádzajúci hovor a dĺžka hovoru.
– Zostávajúci čas prehrávania hudby.
– Aktívne časovače.
– Športové výsledky.
– Nahrávanie obrazovky.
– Záznamy hlasových poznámok.
– Pripojenie osobného HotSpotu.

Interakcia s Dynamic Island

Ak napríklad máte otvorenú aplikáciu s niečim, čo súvisí s aktivitou aplikácie na pozadí, môžete ťuknutím na „Dynamic Island“ prepnúť priamo do priradenej aplikácie.

Napríklad pri prehrávaní médií, môžete tiež na základe dlhého stlačenia ‌Dynamic Island‌ vyvolať miniaplikáciu s ovládacími prvkami prehrávania.

‌Dynamic Island‌ je tiež schopný zobraziť viacero aktivít na pozadí naraz. Napríklad keď odpočítava časovač a keď zároveň počúvate hudbu. Ak nastane takáto situácia tak Dynamic Island sa rozdelí na väčšiu oblasť v tvare pilulky a menšiu kruhovú oblasť, takže môžete interagovať s oboma aktivitami.

Vypnutie animácií v Dynamic Island

V súčasnosti neexistuje žiadny spôsob, ako úplne zastaviť obsah zobrazovaný cez Dynamic Island. Ak Vás rozptyľujú jeho animácie, môžete ich zrušiť potiahnutím prstom doľava alebo doprava cez Dynamic Island bez ovplyvnenia akejkoľvek súvisiacej aktivity na pozadí. Tým sa tvar Dynamic Island vráti do predchádzajúceho stavu.Celkovo je ‌Dynamic Island‌ na modeloch ‌iPhone 14 Pro‌ obrazom pôsobivej integrácie softvéru a hardvéru, ktorým je spoločnosť Apple známa. Schopnosti vývojárov tretích strán umožňujú využiť jeho potenciál, a to znamená, že môžeme očakávať, že sa objavia nové a neočakávané funkcie Dynamic Islandu.Zdroj: macrumorsZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase