Nezaradené

iOS 16 podporované modely iPhonov

Spoločnosť Apple v pondelok 6.6.2022 predstavila novú verziu iOS 16. Táto veľká aktualizácia softvéru bola oficiálne odhalená na Keynote WWDC 2022.Nový iOS 16 bude prekvapivo vyžadovať model iPhonu 8 a novší. To znamená, že Apple ukončil výrobu zariadení iPhone SE prvej generácie, iPhone 6 a iPhone 7. iPod Touch, ktorý vyradili z výroby minulý mesiac taktiež nebude podporovať najnovší iOS.

Nové softvérové funkcie budú pre používateľov dostupné túto jeseň.Zoznam všetkých modelov iPhone, ktoré budú kompatibilné s novým iOS 16:
– iPhone 8 a 8 Plus
– iPhone X
– iPhone XS a XS Max
– iPhone XR
– iPhone 11
– iPhone 11 Pro a Pro Max
– iPhone 12 a 12 mini
– iPhone 12 Pro a Pro Max
– iPhone 13 a 13 mini
– iPhone 13 Pro a Pro Max
– iPhone SE (2. a 3. gen.)Beta verzia iOS 16 pre vývojárov je už k dispozícii.
Verejná beta verzia bude k dispozícii budúci mesiac.
Oficiálne predstavenie sa očakáva v jeseni 2022.S aktualizáciou Apple pridáva ešte viac možností prispôsobenia pre používateľov iPhone. Veľká zmena začína novou uzamknutou obrazovkou, ktorá má animované tapety a miniaplikácie, nové funkcie zdieľania, komunikácie a spravodajstva, ktoré spoločne menia spôsob, akým používatelia používajú iPhone.

Medzi ďalšie nové funkcie patria prepracované upozornenia, inteligentnejší režim zaostrenia, zdieľaná knižnica fotografií na iCloude, úprava a odstraňovanie správ v iMessage, preklad textu na fotografiách a mnoho iného.Zdroj: 9to5macZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase