Nezaradené

Návod na spárovanie hodiniek Apple Watch s iPhonom

Prvým dôležitým bodom, na ktorý treba pri párovaní myslieť je, že ak chcete používať hodinky Apple Watch Series 3 alebo novšie so systémom watchOS 8, je potrebné aby hodinky Apple Watch boli spárované s iPhonom 6S alebo novším so systémom iOS 15 alebo novším. Sprievodcovia nastavením v iPhone a Apple Watch navzájom spolupracujú, tak aby Vám pomohli s párovaním a nastavením hodiniek Apple Watch.

Ak máte problém so zobrazením hodiniek Apple Watch alebo iPhonu môžu Vám pomôcť príručky na Nastavenie hodiniek Apple Watch pomocou funkcie VoiceOver:Zapnutie, spárovanie a nastavenie hodiniek Apple Watch

 1. Nasaďte si Apple Watch na zápästie a vhodne si upravte remienok hodiniek tak aby hodinky na Vašom zápästí držali pevne a zároveň pohodlne.
 2. Hodinky Apple Watch zapnete stlačením a podržaním bočného tlačidla až dokým sa nezobrazí logo Apple
 3. Položte svoj iPhone do blízkosti hodiniek a počkajte kým sa na iPhone zobrazí obrazovka párovania hodiniek Apple Watch. Následne kliknite na ikonku Pokračovať. Poprípade otvorte aplikáciu Apple Watch na iPhone a tak kliknite na ikonku Spárovať nové hodinky.
 4. Kliknite na Nastaviť pre seba.
 5. Po zobrazení výzvy umiestnite svoj iPhone tak, aby hodinky Apple Watch objavili v hľadáčiku aplikácie. Takto sa tieto dve zariadenia spárujú.
 6. Nastavenia dokončíte podľa pokynov na iPhone.

Ak by ste sa chceli počas synchronizácie dozvedieť niečo viac o svojich hodinkách Apple Watch tak kliknite na ikonku Spoznajte svoje hodinky. Na iPhone sa tak môžete dočítať o novinkách, zobraziť si tipy pre Apple Watch alebo si napríklad prečítať užívateľskú príručku. Ak sa k týmto informáciám chcete dostať až po nastavení hodiniek tak si na iPhone otvorte aplikáciu pre Apple Watch a otvorte si kartu Objavovanie.Aktivácia mobilných služieb

Počas nastavovania hodiniek Apple Watch máte možnosť aktivovať mobilnú službu, prípadne ju môžete aktivovať neskôr v Apple Watch aplikácii vo Vašom iPhone.

iPhone a Apple Watch musia využívať služby rovnakého mobilného operátora. V prípade, že predmetné hodinky nastavíte pre niekoho vo Vašej skupine Rodinného zdieľania, tak tieto hodinky môžu používať služby iného mobilného operátora ako iPhone, ktorý dané hodinky spravuje.Problémy so spárovaním?

 1. Ak zbadáte ciferník počas pokusu o spárovanie, tak hodinky už sú spárované s iným iPhonom a v takom prípade je potrebné najskôr vymazať celý obsah hodiniek Apple Watch a resetovať nastavenia hodiniek.
 2. Ak kamera iPhonu nespustí proces párovania tak je potrebné kliknúť na ikonku Spárovať Apple Watch manuálne v dolnej časti obrazovky iPhonu a postupovať podľa pokynov na obrazovke.
 3. Ak sa hodinky nepárujú s iPhonom pozrite si článok podpory Apple Watch:

Zrušenie spárovania hodiniek Apple Watch

Pozostáva z troch krokov:

 1. Otvorte si aplikáciu Apple Watch na Vašom iPhone
 2. Kliknite na Moje hodinky a následne na Všetky hodinky v hornej časti obrazovky.
 3. Kliknite na ikonku  vedľa Apple Watch, ktorých spárovanie potrebujete zrušiť, a potom kliknite na Zrušiť párovanie Apple Watch.

Spárovanie viac ako jedných hodiniek Apple Watch

Ďalšie hodinky Apple Watch môžete spárovať rovnakým spôsobom ako prvé. Položte svoj iPhone do blízkosti hodiniek a počkajte kým sa na iPhone zobrazí obrazovka párovania Apple Watch a následne kliknite ikonku Spárovať. Alebo máte možnosť postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte si aplikáciu Apple Watch na iPhone.
 2. Kliknite na možnosť Moje hodinky a potom na Všetky hodinky, v hornej časti obrazovky.
 3. Kliknite na Pridať hodinky a následne postupujte podľa ostatných pokynov na obrazovke.

Rýchle prepnutie na iné hodinky Apple Watch

V rámci používania hodiniek Apple Watch sa iPhone automaticky pripojí k tým hodinkám, ktoré máte aktuálne nasadené na zápästí. Ak chcete aby sa iPhone prepojil na iné hodinky automaticky tak je potrebné nasadiť si iné hodinky a zdvihnúť zápästie.

Pripojenie sa na konkrétne hodinky tiež môžete vykonať manuálne:

 1. Otvorte si aplikáciu pre Apple Watch na iPhone.
 2. Kliknite na možnosť Moje hodinky a potom na Všetky hodinky v hornej časti obrazovky.
 3. Vypnite funkciu Automatické prepínanie.

Ak by ste chceli zistiť či sú hodinky Apple Watch pripojené k iPhonu tak potiahnutím nahor po obrazovke hodiniek otvorte ovládacie centrum a vyhľadajte ikonku stavu pripojenia. Spárovanie hodiniek Apple Watch s novým iPhonom

V nasledujúcich krokov sa dozviete ako spárovať hodinky s novým iPhonom ak sú aktuálne spárované s Vašim starým iPhonom.

 1. Vytvorte si v iCloude zálohu iPhonu, ktorý je aktuálne spárovaný s hodinkami Apple Watch.
 2. Nastavte svoj nový iPhone a na obrazovke Aplikácie a dáta vyberte obnovu z poslednej zálohy v iCloude.
 3. Ďalej pokračujte v nastavovaní iPhonu a keď sa zobrazí výzva ohľadom hodiniek Apple Watch tak zvolte možnosť, že si ich prajete používať s novým iPhonom.

Po úspešnom dokončení nastavovanie iPhonu sa Vám zobrazí výzva na spárovanie hodiniek Apple Watch s novým iPhonom. Zvoľte tlačidlo OK na hodinkách a následne zadajte ich kód.Prenos existujúceho mobilného programu do nových hodiniek Apple Watch

Váš aktuálny mobilný program si môžete preniesť z hodiniek Apple Watch s mobilným pripojením do iných hodiniek Apple Watch s mobilným pripojením prostredníctvom tohto postupu:

 1. Nasaďte si hodinky a otvorte si aplikáciu hodiniek Apple Watch na iPhone.
 2. Vyberte možnosť Moje hodinky a kliknite na Mobilné pripojenie. Následne zvoľte vedľa mobilného programu.
 3. Kliknite na položku Odstrániť program (meno mobilného operátora) a potvrďte výber.
 4. Zložte si pôvodné hodinky Apple Watch a nasaďte si nové hodinky s mobilným pripojením, zvoľte možnosť Moje hodinky a následne Mobilné pripojenie.

Na úspešnú aktiváciu hodiniek Apple Watch na mobilné pripojenie prosím postupujte podľa pokynov na obrazovke.Zdroj: support.appleZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase

Black
Durable Silicone
Light-Pink
Sky-Blue
White
 €
Vyberte súbor Drag file/directory here

Kryt s fotkou v rámčeku pre iPhone 13 Pro

14.99 
Na sklade