Nezaradené

Všetko čo zatiaľ vieme o Apple AirPods Pro 2

Spoločnosť Apple plánuje v tomto roku 2022 predstaviť nové Apple AirPods Pro 2. Očakáva sa, že táto generácia AirPods Pro prinesie nový dizajn, inovatívnu podporu Lossless ale aj senzory určené pre fittness. Predstavené by mali byť v druhej polovici, resp. vo štvrtom kvartály roku 2022.

Podľa analytika spoločnosti Apple Ming-Chi Kua by sa nové AirPods Pro 2 mali svojim dizajnom priblížiť slúchadlám Beats Fit Pro 2021.

To znamená, že koncovka slúchadiel by nebola rovná ale mala by tvar krídel.

Nabíjacie puzdro AirPodov by malo ostať 21mm hrubé, ale zmena nastane vo výške a to namiesto pôvodných 45,2mm na 46mm. A zmena šírky z 60,6mm na 54mm.

Apple AirPods Pro 2 by mohli mať podobný dizajn ako Apple AirPods 3 s inou úpravou ušných koncoviek.

Nové farby pre Apple AirPods 2 sa zatiaľ nepredpokladajú.

Nový čip a nízkoenergetická podpora Bluetooth

Podľa rôznych zdrojov by mala nová generácia Apple AirPods Pro disponovať novým čipom H1. A predmetné AirPody by mohli po prvý krát podporovať Bluetooth 5.2.

Tieto úpravy by mali prispieť k lepšej stabilite a efektivite bezdrôtových slúchadiel.

Taktiež by mali priniesť lepšiu kvalitu zvuku a podporu vyššej bitovej rýchlosti.

Senzory zdravia

Podľa Kua by mali AirPody podporovať funkcie riadenia zdravia. Ako hovorí štúdia spoločnosti Apple tak slúchadlá AirPods by mali byť schopné monitorovať frekvenciu dýchania. Táto funkcia by mala priniesť možnosť pasívneho odhadovanie respiračných frekvencií. Bohužiaľ ale zdravotné senzory v Apple AirPods Pro 2 zatiaľ pravedpodobne neuvidíme.

Lightning / USB-C

V tomto roku sa ešte zmeny z lightning konektora nedočkáme. V kuloároch sa hovorí, že Apple zrejme plánuje USB-C pripojenie s príchodom iPhone 15. Ak by sa táto zmena uskutočnila tak USB-C dostanú aj AirPods. To však ešte nie je vôbec potvrdené.

Na špekulácie o cene je ešte priskoro, no nakoľko sa očakáva nový dizajn a nové funkcie pri Apple AirPods Pro 2 tak ich cenovka by sa mohla vyšplhať aj na cenovku okolo 300 dolárov.

Na naše ceny si však musíme ešte počkať.

Zdroj: 9to5macZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase