Nezaradené

Všetko čo zatiaľ vieme o iOS 16

Apple. Pravidelne pracuje na vývoji nových operačných systémov iOS a iPadOS navrhnuté tak aby na daných zariadeniach bez problémovo fungovali.  Ešte niekoľko mesiacov nové verzie iOS a iPadOS nevyjdú, no Apple na týchto operačných. Systémoch pracuje už niekoľko mesiacov skôr na účely testovania aby sa vývojári mohli pripraviť na nadchádzajúce  zmeny.

Prvý pohľad na iOS 16 a iPadOS 16 dostaneme na WWDC (Apple Worldwide Developers Conference). Apple predstaví aktualizácie nakeynote. 6.6.2022.

V nasledujúcich riadkoch si zhrnieme. Možné vylepšenia a aktualizácie, s ktorými môže Apple prísť na svetlo sveta.

Žiaden Notch

Očakáva sa, že prichádzajúce modely iPhone 14 Pro budú disponovať obrazovkou bez čierneho rámčeku Notch. Prítomný by mal ostať len malý otvor pre prednú kameru.
Apple by tým pádom mohol zaviesť dizajnové zmeny v hornej časti iPhonu v oblasti fotoaparátu.

Vylepšenia aplikácie Zdravie

Apple plánuje zaviesť nové aktualizácie a vylepšenia aplikácie zdravie. Rozšíri sa o funkcie  sledovania spánku a správy liekov. Táto správa liekov umožní používateľom skenovať krabičky liekov. Taktiež aplikácia Zdravie by mala disponovať novými funkciami pre zdravie žien.

Aktualizácia upozornení

Hovorí sa, že nový iOS 16 prinesie výrazné vylepšenia v upozorneniach a notifikáciách.
Bližšie informácie však o týchto zmenách nemáme zaznamenaní.

Detekcia autonehody

Nové modely iPhone 14 by mali dostať nové funkcie spojené s detekciou autonehody, ktorá by mala byť schopná prostredníctvom iPhonu zistiť kedy došlo k nehode a automaticky by mala vytočiť tiesňové volanie.

Núdzové satelitné funkcie

Hovorí sa, že Apple. Plánuje do svojich modelov iPhone 14 pridať satelitnú núdzovú funkciu, ktorá by bola podporovaná systémom iOS 16. Ak sa to stane realitou tak iPhony by mali byť schopné odosielať núdzové textové správy v situáciách, kde nie je k dispozícii žiadna mobilná sieť.

Služby

Apple pracuje na niekoľkých nových službách, ktoré by mali byť integrované do systému iOS 16.

  • funkcia kúpiť teraz, zaplatiť neskôr pre Apple Pay umožní zákazníkom platiť za Apple Pay nákupy na splátky, v priebehu času.
  • Apple tiež pracuje na programe predplatného hardvéru, ktorý umožní zákazníkom platiť mesačný poplatok za iPhone, iPad alebo Mac. Proces nákupu by bol totožný ako nákup úložiska iCloud alebo Apple Music.

AR/VR slúchadlá

Existujú povery, ktoré naznačujú, že Apple pracuje na hlavovej súprave AR/VR, ktorá by mala byť vydaná v roku 2022, vďaka čomu by mohli existovať. Nové integrácie a funkcie rozšírenej reality.

Kompatibilita zariadení

Zatiaľ nie je oficiálne známe, ktoré zariadenia budú podporovať iOS 16 a iPadOS 16 ale ukončenie siedmej generácie iPodu naznačuje, že Apple možno plánuje ukončiť podporu pre iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE prvej generácie a iPhone 7, nakoľko všetky tieto zariadenia majú menej ako 3GB RAM. V tomto momente sú to však len špekulácie.

Dátum vydania

Po prezentácii na WWDC 6.6.2022 budú iOS 16 a iPadOS 16 poskytnuté vývojárom na testovacie účely v ten istý deň.

Apple vydá verejnú beta verziu v júli spolu s treťou beta verziou pre vývojárov.

Po testovaní bude iOS 16 oficiálne uvedený na trh v jeseni 2022 spolu s novými telefónmi iPhone.

Zdroj: macrumorsZľavový kupón „BLOGUJEME“ na -5% u nás v BHcase

Black
Durable Silicone
Light-Pink
Sky-Blue
White
 €
Vyberte súbor Drag file/directory here

Kryt s fotkou v rámčeku pre iPhone 13

14.99 
Na sklade