Nezaradené

Prečo kupovať originál Lightning káble?

Káble na nabíjanie používame denno-denne. Niekomu vydrží kábel dva mesiace, inému až kým si nekúpi nový iPhone. Čím to je? Áno je to len a len naša chyba. Len sa zamyslíme. Používali sme kábel tak aby sa nezničil? Ak sa zničil tak určite nie.

Povedzme si niečo o tom, prečo by sme si mali kupovať originálne káble. Je to hlavne tým, že neoriginálne káble ničia naše zariadenie. Potvrdí to každý skúsený servisný technik. Najprv sa pokazí nabíjací konektor, potom baterka a nakoniec odíde aj iPhone. Je mnoho prípadov kedy iPhone vybuchol, baterka napučala alebo v iPhone nastal skrat. Toto všetko spôsobujú neoriginálne káble. Apple využíva technológie, ktoré používajú vo svojich  lightning kábloch. Predsa len ich nemôžu nahradiť káble predávané za 1$. Položte otázku. Kúpili by ste si chlieb za 10 centov? Nebolo by vám to nejaké divné? Nepripadal by vám ten chlieb pokazený? Asi áno však? Rovnako je to aj s káblami.

Ako zistiť že kábel je neoriginálny?

Jednoducho. Porovnajte ho do najmenších detailov so svojím starým káblom. Apple všetky svoje produkty vyrába s dôrazom na detail. Ak sa Vám už pri prvom pohľade niečo nezdá, zrejme ste si kúpili neoriginálny kábel.

Pohľad z technického hľadiska, prečo si radšej kúpiť originál.

Neoriginálne káble ničia čip U2 na základnej doske, ktorý môže spôsobiť to, že sa iPhone už nezapne. U2 IC čip reguluje nabíjanie batérie a taktiež reaguje na tlačidlá Sleep Butoon. Taktiež riadi aj niektoré funkcie Lightning konektora. Pri poškodení U2 čipu sa môže stať že odíde úplne alebo nedokáže určiť správne nabíjanie iPhonu. Originálne nabíjačky od Apple dokážu správne regulovať nabíjanie, čo v konečnom dôsledku chráni iPhone pred poškodením. Neoriginálne káble túto funkciu nemajú.