Nezaradené

AirPods 3 – Všetko čo zatiaľ o nich vieme

Apple pracuje na tretej generácii AirPodov. Pre túto aktualizovanú verziu, ktorá má prísť na trh v roku 2021, sme sa mohli dočkať niektorých dizajnových zmien po prvýkrát od vydania AirPods v roku 2016. Tento článok sa týka všetkého, čo vieme o pripravovaných ‌AirPods‌ 3.

Dizajn

Tretia generácia AirPods môže byť aktualizovaná dizajnom podobným AirPods Pro, ktorý má kratšiu spodnú časť a vymeniteľné silikónové koncovky do uší, ktoré lepšie pasujú na širšie uši. Aj keď by ‌AirPods‌ 3 mohli vyzerať ako AirPods Pro‌, neočakáva sa, že dostanú funkcie na úrovni Pro, ako napríklad aktívne potlačenie šumu. Uniknutý dizajn nový AirPods 3, sa objavil v novembri 2020 a jeho dizajn je podobný ‌AirPods Pro. ‌AirPods‌ 3 majú zaoblenejší tvar podobný Pro a sú menšie.

Nový hardvér

Hovorí sa, že Apple pracuje na novom bezdrôtovom čipe, ktorý by mohol byť zahrnutý do tretej generácie AirPods a mohlo by dôjsť k zlepšeniu výdrže batérie. Nový bezdrôtový čip by mohol priniesť rozšírený dosah, ale očakáva sa, že ‌AirPods‌ 3 budú fungovať ako súčasná verzia s rýchlym prepínaním zariadení a rýchlym spárovaním so zariadeniami Apple.

Ďalšie funkcie

52audio web, ktorý zdieľa fámy a slúchadlách, verí, že AirPods‌ 3 budú obsahovať rovnaký systém na znižovanie tlaku v ušiach, aký sa používa v ‌AirPods Pro‌. Systém je určený na vyrovnanie tlaku v uchu na zmiernenie nepohodlia z dlhodobého používania AirPods.

AirPods‌ 3 môžu mať tiež rovnaké dotykové ovládacie prvky ako AirPods Pro‌ a nie gestá jedným alebo dvojitým klepnutím dostupné v súčasných modeloch AirPods‌.

Cena

Pretože AirPods‌ 3 aktívne potláčanie šumu zrejme nebudú mať, je pravdepodobné, že ceny zostanú nezmenené, keďže Apple si za ‌AirPods‌ s bezdrôtovým nabíjacím puzdrom účtuje 199 dolárov. Nie je známe, či bude k dispozícii lacnejšia verzia so štandardným nabíjacím puzdrom, ktoré sa nabíja cez lightning konektor.

Dátum vydania

‌AirPods‌ 3 sa hovorí, že majú prísť v druhej polovici roku 2021.

Zdroj: macrumors