Nezaradené

Všetko, čo zatiaľ vieme o Apple Watch Series 7

Nové modely Apple Watch debutujú každú jeseň ako hodinky a odpočítavanie do predstavenia Apple Watch Series 7 sa už začalo. V tomto článku si povieme všetko, čo zatiaľ vieme o novej generácií Apple Watch.

Zatiaľ sa o predstavení špekuluje, ale Apple Watch Series 7, ktoré pravdepodobne na jeseň nahradia Series 6, sú takmer isté. (Séria 5 nahradila Sériu 4 a Séria 6 nahradila Sériu 5.)

Dizajn

Budú hodinky Apple Watch Series 7 vyzerať inak ako predošlé generácie? Zatiaľ sa to nevylučuje. Apple Watch Series 6 predstavili nové červené a modré hliníkové farby a grafitový variant klasického čierneho puzdra z nehrdzavejúcej ocele. Apple Watch Series 7 by mohli debutovať s prvou dizajnovou vychytávkou od prechodu na dizajn na celú obrazovku s Apple Watch Series 4. V septembri 2020 sa analytik dodávateľského reťazca Ming-Chi Kuo podelil o špičkovú ukážku predpovedaním, že nový dizajn Apple Watch by mohol byť hotový už v nove Apple Watch Series 7. Kuo varoval, že dizajn série 6 si zachová dizajn série 4, pričom dodal, že významná forma zmena dizajnu modelu, by mala prísť s novými modelmi Apple Watch najskôr v 2021. Dizajnérske laboratórium spoločnosti Apple má v súčasnosti afinitu k plochým stranám od iPadu Pro po iPhone 12 Pro Max. Koncepty už ukázali, čo by vzhľad inšpirovaný telefónom iPhone 12 mohol znamenať pre hodinky Apple Watch Series 7. Medzi ďalšie nápady patrí zmenšenie hĺbky, zmeny tvaru , alebo ešte viac out-of-the-box dizajnových zmien.

Zdravie

Apple Watch pripusuje veľkou časť svojho úspechu k balíku funkcií zdravia, ktoré monitorujú celkovú pohodu človeka. Z tohto dôvodu má zmysel pokračovať v akcelerácii toho, čo je pre zdravie možné prostredníctvom Apple Watch. Apple Watch Series 4 predstavili funkciu EKG, Apple Watch Series 5 priniesli stále zapnutý displej, vrátane aplikácie Workout a Apple Watch Series 6 ako prvé ponúkali merania hladiny kyslíka v krvi. Informácie ukazujú, že Apple Watch Series 7 by mohli byť prielomom v detekcii hladiny cukru v krvi. Spoločnosť ET News z Kórey v januári 2021 uviedla, že spoločnosti Samsung aj Apple v tomto roku pracujú na zavedení meraní cukru v krvi do svojich hodiniek.

V máji 2017 bolo oznámené, že Tim Cook bol spozorovaný v areáli spoločnosti Apple a testoval nositeľný sledovač cukru v krvi, ktorý spolupracoval s hodinkami Apple Watch. Neskôr v tom roku New York Times uviedol, že Apple skúma nepretržité neinvazívne čítačky glukózy pomocou technológie, ktorej vývoj môže trvať roky.

Zdroj: 9toMac